П`ятниця, 19.04.2024, 15:49

Полтавський обласний осередок Української спілки психотерапевтів                                                           E-mail: psypoltava@gmail.com 

Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0



Психотерапия.
 Помогающие 
 отношения.


Головна » Статті » Мої статті

Коли потрібна допомога психолога, психотерапевта?

 

Якщо не можеш змінити ситуацію, зміни ставлення до неї.

східна мудрість

 

       


    В житті кожного з нас трапляються такі ситуації, коли нам   здається, що ми знаходимося у глухому куті. І не знаємо, що робити далі. Дехто починає страждати, звертатися до різних ворожок, «бабок», дехто занурюється в себе, нехтуючи спілкуванням з іншими, дехто починає зловживати алкогольними напоями.

Але, окрім  ворожок, алкоголю, нехтуванням власним психологічним станом є інший напрямок виходу з кризової ситуації – консультація фахівців.

Ні для кого вже не є секретом, що коли в нас ламається автомобіль – ми йдемо не до ворожки поворожити – мовляв, скільки ще протягне «залізний кінь», а відразу прямуємо до автомайстерні, де фахівці нададуть кваліфіковану допомогу. Коли є бажання вивчити іноземну мову, теж спілкуємось з фахівцями. Можливо ж, звичайно, вивчити мову за допомогою простого і самостійного читання підручників, але це буде не той рівень, якого ми будемо прагнути.

Що ж робити, коли виникають проблеми особистого характеру? Звичайно ж, звернутися до фахівців. Якщо проблема разова, і буде носити консультаційний характер, наприклад, проблема з вихованням дитини, чи невеличка сварка з коханою людиною - звернутися за порадою до психолога. Але якщо проблема більш ґрунтовна, і триває у часі деякий період часу і ви не знаєте, як  знайти вихід з важкої ситуації – зверніться за порадою до психотерапевта.

Значення терміну «психотерапія» базується  на перекладі грецьких слів "psyche"- душа і  "therapeia" - піклування. Під психотерапією розуміють «надання психологічної допомоги здоровим людям в ситуаціях різного роду психологічних ускладнень».

До психотерапевтів звертаються здорові, «нормальні» люди. Деякі з них мають важку життєву ситуацію, пов’язану, наприклад, з втратою близької людини – це може бути розлучення, чи навіть смерть близької людини, деякі – проблеми, пов’язані з спілкуванням з оточуючими – наприклад, постійними сварками з оточенням: батьками, дітьми, партнером, колегами, керівництвом та інш.

Дехто підмінює поняття – «психіатр», «психолог», «психотерапевт». В чому ж різниця? І чи є вона? Дійсно є! З них усіх лише психіатр є лікарем, а, відповідно, раз лікар, то має право на лікування, тобто призначення медикаментів.

Психолог та психотерапевт − не лікарі, і не лікують людей, а надають допомогу людям іншого виду. 

Психотерапія  - це чудовий і мудрий науковий підхід у розвитку особистості людини у системі складних суспільних відносин. Повна перемога  над зовнішніми навантаженнями  неможлива, але знизити негативний вплив - це Вам під силу.

Тому, якщо у Вас  є проблема, з якою Ви не можете самостійно справитися - не гайте часу, не залишайтеся на самоті, звертайтеся за допомогою до психологів та психотерапевтів нашого осередку. 

 

 

Юлія Фалєєва 

Категорія: Мої статті | Додав: usppoltava (14.09.2011) | Автор: Ю. Фалєєва
Переглядів: 1101 | Рейтинг: 3.6/5
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту

Лічильник відвідувань 

сторінок сайту з вересня 2011 року:

счетчик посещений



Copyright MyCorp © 2024 Безкоштовний хостинг uCozЯндекс.Метрика